- +

Hannes Swoboda: Hlavním úkolem české vlády bude provedení nezbytných reforem


18.1.2014

Po několikaměsíčních jednáních následujících po říjnových volbách v pátek 17. ledna 2014 prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem České republiky Bohuslava Sobotku, předsedu ČSSD. K ustavení fungující vlády je nyní nutné potvrdit všechny nominované ministry.

„Blahopřeji premiérovi Sobotkovi, jehož hlavním úkolem bude nyní provedení reforem, které prospějí jak České republice, tak Evropské unii. Jsem přesvědčen, že se české vládě pod vedením ČSSD podaří uskutečnit nezbytné reformy a díky jejímu úsilí se Česká republika stane konkurenceschopnou a prosperující zemí,“ uvedl v reakci na jmenování premiéra předseda frakce Socialistů a demokratů v Evropském parlamentu (S&D), Hannes Swoboda.

„Nyní je nutné bez prodlení potvrdit všechny navržené ministry koaliční vlády, aby mohla začít pracovat. Každý den bez funkční vlády je pro Českou republiku ztracený,“ dodal.

„Česká republika potřebuje stabilní vládu, která se bude opírat o důvěru parlamentu. Věřím, že po jmenování premiéra budou i další kroky následovat v rychlém sledu,“ řekla europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D).

„Česká republika potřebuje čtyři roky stability, aby se mohla soustředit na nezbytné reformy. Zlepšení státní správy a boj s korupcí budou patřit mezi hlavní priority nové vlády,“ uzavřel europoslanec a místopředseda frakce S&D, Libor Rouček (ČSSD).

Poslední vložené články


Tisková konference k výsledkům plenárního zasedání ve Štrasburku

18.7.2014 | Europoslankyně Olga Sehnalová a europoslanec Pavel Poc dnes v Lidovém Domě v Praze vystoupili na v pořadí již druhé tiskové konferenci delegace ČSSD v Evropském parlamentu k výsledkům plenárního zasedání ve Štrasburku. Dnešními tématy byly výsledek vyjednávání o obsazení zahraničních delegací Evropského parlamentu, výsledek volby předsedy Evropské komise a jeho program a ...

Newsletter plenárního zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku 14. - 17. července 2014

18.7.2014 | Evropský parlament na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 14. - 17. července 2014 projednal následující témata: Zahájení zasedání: EU musí finančně podpořit obnovu Balkánu po povodních"Kolektivní solidarita, která stála za přeshraničním záchranným a humanitárním úsilím v boji s následky květnových povodní v Bosně a Hercegovině, Srbsku a Chorvatsku, musí být podepřena asistencí a finanční ...

Eurokomisař(ka) - hit letošní sezóny

16.7.2014 | "Kauza" výběru českého zástupce či zástupkyně na post eurokomisaře či eurokomisařky začíná v médiích nabírat až téměř hysterických rozměrů. Včera bylo pozdě, neschopností vlády nám hrozí blamáž, další ostuda České republiky! Pěkné téma pro letní okurkovou sezónu, navíc pikantní vnitrokoaliční spor. Chtěla bych poněkud zchladit vášně. Tak zaprvé. Ve stejné situaci ...

Další články