- +

Další holub na střeše


11.11.2019

Shodou okolností v době, kdy je na stole nový návrh krajské koncepce zdravotnictví, který by si zasloužil velmi podrobnou odbornou i politickou diskuzi nejen několika vybraných jedinců, mezi kterými ale například nejsou zástupci České lékařské komory, spatřila světlo světa také zbrusu nová koncepce Kroměřížské nemocnice.
Je to takové malé deja vu. Stejní autoři jako v případě studie nemocnice v Malenovicích. Krásná představa monobloku bratru za 1,4mld Kč. Lajk oněmí nadšením. Konečně se nezapomnělo na Kroměříž! Kritické otázky už nejsou namístě. Už aby to bylo!
Otázky by se ale klást měly a každý, kdo nemá klapky na očích, by je klást měl. Jsou prakticky tytéž jako jsme pokládali u malenovické nemocnice.


Otázka první. Proč se zpracovává koncepce monobloku nemocnice dříve než je schválena koncepce zdravotnictví kraje?


Otázka druhá? Co bude s plánovanými investicemi do stávajícího areálu? Příklad, kdy pod vidinou nové investice se nechá chátrat stávající areál už máme ze Zlína. Mimochodem, opakuji svůj dotaz, to propadlé stavební povolení na internu KNTB někdo řeší?


Otázka třetí: Co s nedávno realizovanými investicemi? Podle malůvek architektů se třeba zlikviduje nedávno otevřená nová dialýza. Holt když se kácí les...


Otázka čtvrtá: Kdo bude investorem? Kolik bude stát nájem kraji, jakými výkony a příjmy má být tento nájem pokryt? Snad ne těmi restauracemi, kavárnami a obchůdky na bulváru, který má připomínat letištní terminál, jak se v koncepci můžeme dočíst? Nepřipomíná Vám to něco? Jak přes kopírák.


Koncepce nemocnice se, pokud jde o rozvoj jednotlivých odborností, k ničemu nezavazuje. Možná se budou rozvíjet a možná taky že ne. Proto bude uspořádání pružné, aby nám při změně nevznikly náklady. Jak prozíravé.


Za rok budou volby do krajského zastupitelstva. Říká se, ze slibem nezarmoutíš.
Svatá pravda.

Poslední vložené články


Co jsme se dozvěděli

29.5.2020 | Včera zavítal mezi zastupitele města místopředseda představenstva Kroměřížské nemocnice a.s. ing. Liškář. Chtěli jsme jeho prostřednictvím poděkovat zaměstnancům nemocnice za nasazení při zvládnutí koronavirové krize, pobavit se o tom, jak se teď nemocnici daří a jaký je její výhled. Když se z médií dočítáme, že tady kraj chystá stavět velkolepý monoblok za víc než miliardu, rádi bychom jako zastupitelé ...

Řeknou volby, že už toho bylo dost?

4.5.2020 | Co mi v politice vždycky vadilo a vadí, je arogance a sebejistý pocit, že na dotyčného nikdo nemá. Ale stejně tak mi vadí, když si tuhle aroganci lidé nechají líbit, protože to tak nějak přežijí a nestojí jim za to se hádat. Ono to není nic příjemného. Stojí to nervy a někdy je z toho člověku, slušně řečeno, nevolno. Uděláte to jednou, dvakrát, možná i třikrát a pak si řeknete dost. To nemám zapotřebí. ...

Poučení z krizového vývoje aneb Je řešením stavět obří nemocnice?

28.4.2020 | Zastupitelstvo Zlínského kraje se chystá na svém květnovém zasedání opakovat hlasování o výstavbě nové krajské supernemocnice v Malenovicích. Bude to už potřetí. Poprvé zastupitelé záměr neschválili, nečekané opakované hlasování v prosinci dopadlo nejtěsnějším výsledkem opačně. Ministerstvo vnitra na podnět občanů způsob hlasování zpochybnilo. Teď, v době nouzového stavu, by se mělo hlasovat potřetí.Jeden ...

Další články