- +

Další holub na střeše


11.11.2019

Shodou okolností v době, kdy je na stole nový návrh krajské koncepce zdravotnictví, který by si zasloužil velmi podrobnou odbornou i politickou diskuzi nejen několika vybraných jedinců, mezi kterými ale například nejsou zástupci České lékařské komory, spatřila světlo světa také zbrusu nová koncepce Kroměřížské nemocnice.
Je to takové malé deja vu. Stejní autoři jako v případě studie nemocnice v Malenovicích. Krásná představa monobloku bratru za 1,4mld Kč. Lajk oněmí nadšením. Konečně se nezapomnělo na Kroměříž! Kritické otázky už nejsou namístě. Už aby to bylo!
Otázky by se ale klást měly a každý, kdo nemá klapky na očích, by je klást měl. Jsou prakticky tytéž jako jsme pokládali u malenovické nemocnice.


Otázka první. Proč se zpracovává koncepce monobloku nemocnice dříve než je schválena koncepce zdravotnictví kraje?


Otázka druhá? Co bude s plánovanými investicemi do stávajícího areálu? Příklad, kdy pod vidinou nové investice se nechá chátrat stávající areál už máme ze Zlína. Mimochodem, opakuji svůj dotaz, to propadlé stavební povolení na internu KNTB někdo řeší?


Otázka třetí: Co s nedávno realizovanými investicemi? Podle malůvek architektů se třeba zlikviduje nedávno otevřená nová dialýza. Holt když se kácí les...


Otázka čtvrtá: Kdo bude investorem? Kolik bude stát nájem kraji, jakými výkony a příjmy má být tento nájem pokryt? Snad ne těmi restauracemi, kavárnami a obchůdky na bulváru, který má připomínat letištní terminál, jak se v koncepci můžeme dočíst? Nepřipomíná Vám to něco? Jak přes kopírák.


Koncepce nemocnice se, pokud jde o rozvoj jednotlivých odborností, k ničemu nezavazuje. Možná se budou rozvíjet a možná taky že ne. Proto bude uspořádání pružné, aby nám při změně nevznikly náklady. Jak prozíravé.


Za rok budou volby do krajského zastupitelstva. Říká se, ze slibem nezarmoutíš.
Svatá pravda.

Poslední vložené články


Referendum aneb jaká otázka, taková odpověď

13.1.2008 | V referendu se odpovídá ANO nebo NE. Žádné ALE neplatí. V tom je úskalí referend. Britové by mohli vyprávět. “Pryč z EU! Naše peníze posílejme místo do Bruselu do britského zdravotnictví!” Tak určitě. V poslední době se mluví o referendu i v souvislosti se zlínskou krajskou nemocnicí. Ale na co se vlastně takové referendum bude ptát? Zkusme si s hypotetickými otázkami trochu pohrát. Odpovědi ...

Krásné Vánoce

18.12.2019 | Přeji Vám všem krásné vánoční svátky a v novém roce pevné zdraví a mnoho radosti, ať už Vám ji udělá cokoliv.

Mlha se rozpouští

18.12.2019 | Dvacet tři zastupitelů, všichni lidovci, všichni tzv. starostové a nezávislí známí pod zkratkou STAN, všichni okamurovci, dva z ODS a jeden právě vylučovaný sociální demokrat schválili stavbu nové krajské nemocnice. Nevím, co za jejich rozhodnutím stálo. Někteří snad v dobré víře uvěřili profesionálním slibotechnám, jiní měli jiné důvody. Pondělní hlasování nespadlo jak blesk z čistého nebe. Postupnými ...

Další články