- +

Newsletter: Plenární zasedání Evropského parlamentu 12.-15. ledna 2015 ve Štrasburku


12.1.2015

Na svém plenárním zasedání ve Štrasburku ve dnech 12. - 15. ledna projedná Evropský parlament mimo jiné tato témata:

Sedmdesáté výročí osvobození Osvětimi

Členové Evropského parlamentu si během pondělní debaty připomenou sedmdesáté výročí osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi, na rozpravu pak naváže předseda Evropského parlamentu Martin Schulz svým prohlášením.

Lotyšsko přebírá předsednictví Evropské unie

Lotyšská premiérka Laimdota Straujumaová bude s europoslanci projednávat priority lotyšského předsednictví ve středu od 9:00 hod. V úterý ráno členové Parlamentu zhodnotí působení končícího italského předsednictví s italským premiérem Matteem Renzim a předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Europoslanci uzavřou debatu nad pracovním programem Evropské  komise pro rok 2015

Ve čtvrtek odpoledne budou europoslanci hlasovat o usnesení, kterým vyjádří svůj pohled na pracovní program Komise.

Poslanci projednají bezpečnostní a obrannou politiku s Federicou Mogheriniovou

Ve středu odpoledne se koná výroční rozprava Parlamentu s šéfkou zahraniční politiky EU Federicou Mogheriniovou o hlavních směrech zahraniční, bezpečností a obranné politiky EU. Toto setkání se uskuteční poprvé od loňského politického a bezpečností zvratu na východní hranici EU.

Hlasování o geneticky modifikovaných organismech

Ve středu bude Parlament hlasovat o nové legislativě, která umožní členským státům EU na svém území omezit nebo úplně zakázat pěstování plodin obsahujících geneticky modifikované organismy. Návrhy, které byly neformálně schválené Evropským parlamentem i Radou v prosinci loňského roku, byly předložené již v roce 2010. Následně však byly zablokovány na čtyři roky kvůli neshodám mezi členskými zeměmi, které se stavěly pro nebo proti geneticky modifikovaným organismům v plodinách.

Zákrok proti tureckým médiím

Jako reakci na zatýkání tureckých novinářů koncem roku 2014 přijmou europoslanci ve čtvrtek usnesení týkající se svobody tisku a v Turecku. Během prosincové rozpravy poslanci Evropského parlamentu jednomyslně odsoudili porušování svobody vyjadřování a prohlásili, že zasahování do základních lidských práv a svobod musí přestat.

Více informací o jednotlivých zprávách najdete ZDE.

Zdroj: Tiskové oddělení Evropského parlamentu

Poslední vložené články


Cyklojízda do Kurovického lomu

21.9.2019 | Letošní cyklojízda v rámci Evropského týdne mobility se nám náramně vydařila. Ranní mrazíky vystřídal nádherný prosluněný den. Díky asistenci Městské policie jsme se bezpečné dostali z centra města a pohodovou jízdou přes Záhlinice a Tlumačov jsme dorazili do Kurovického lomu, kde se nám dostalo výkladu o historii i plánech současných majitelů. Kurovický lom je mimořádná přírodní památka a je jen ...

Jak je na tom Česká republika s kvalitou potravin v porovnání s ostatními zeměmi EU?

22.8.2019 | Jsem ráda, že téma kvality potravin ještě občas nějaká média zajímá. Zde je můj nedávný rozhovor pro Euroactiv a pro úplnost přidávám i původní otázky a mé odpovědi na ně. ...

Prohlášení ČLK

28.7.2019 | Pro informaci, všem krajským zastupitelům ve Zlínském kraji jsme v uplynulých dnech zaslali toto společné prohlášení.

Další články