- +

Besedy Olgy Sehnalové o nekalých obchodních praktikách pokračovaly v Dubu nad Moravou


11.12.2015

Podzimní sérii spotřebitelských besed "Nepovedený nákup: Co teď", které Olga Sehnalová pořádala ve Zlínském a Olomouckém kraji, dnes zakončila beseda v Dubu nad Moravou.

Svou návštěvu městyse zahájila poslankyně Evropského parlamentu besedou se žáky místní Základní školy. Po přivítání ředitelem školy Radimem Voštinkou diskutovala s žáky o tom, jak pracuje Evropský parlament a co všechno obnáší práce europoslance. Žáci se mimo jiné zajímali i o problematiku ochrany spotřebitele, například o kvalitu potravin, řeč přišla i na nová pravidla pro přeshraniční nakupování po internetu.

Následná beseda, jíž se zúčastnilo více než čtyřicet účastníků, se věnovala praktickým radám nejen jak rozpoznat možná rizika při nákupu i po něm, ale i tomu, jak nepovedený nákup vyřešit. Od vrchního rady České obchodní inspekce Zdeňka Krula se dozvěděli, jak reklamovat zboží či službu, jak vracet zboží a nepřijít o peníze či jak postupovat při změně obchodních podmínek.

Návštěvu Dubu nad Moravou završila prohlídka poutního kostela Očišťování Panny Marie a setkání se starostou Ivo Čečmanem a radními Pavlem Piňosem a Radimem Voštinkou.

Poslední vložené články


Jak je na tom Česká republika s kvalitou potravin v porovnání s ostatními zeměmi EU?

22.8.2019 | Jsem ráda, že téma kvality potravin ještě občas nějaká média zajímá. Zde je můj nedávný rozhovor pro Euroactiv a pro úplnost přidávám i původní otázky a mé odpovědi na ně. ...

Prohlášení ČLK

28.7.2019 | Pro informaci, všem krajským zastupitelům ve Zlínském kraji jsme v uplynulých dnech zaslali toto společné prohlášení.

Co příjde první? Jméno nebo agenda?

23.7.2019 | Vláda ještě neschválila jméno nového eurokomisaře. Rozhodnout má v srpnu. Původní favoritkou byla stávající eurokomisařka Věra Jourová, jméno však dosud nepadlo a tak se začíná spekulovat i o jiných kandidátech. Komisaři se od našeho vstupu do EU měnili zatím vždy po uplynutí svého funkčního období. Ať to byl Pavel Telička, Vladimír Špidla nebo Štefan Fülle, každý z nich byl eurokomisařem ...

Další články